Sinüs Lifting
Greft & Kemik Tozu Uygulaması

Ağız ve Çene Cerrahisi | Dental Greft

Üst çenede büyük azı dişlerinin olduğu bölgede anatomik boşluklar bulunur ve bu boşluklara maksiller sinüs adı verilir. Bazı hastalarımızda diş çekimi sonrasında uzun süreli boş kalan bölgelerde sinüsler sarkabilir.

GREFT

Sinüs lıftıng

GREFT KEMİK TOZU

Üst çenede büyük azı dişlerinin olduğu bölgede anatomik boşluklar bulunur ve bu boşluklara maksiller sinüs adı verilir. Bazı hastalarımızda diş çekimi sonrasında uzun süreli boş kalan bölgelerde sinüsler sarkabilir. Bu sarkmanın fazla olması nedeniyle implant yerleştirmek için yeterli kemik olmayabilir. Bu durumda sinüs taban zarı yukarı taşınarak aradaki boşluk kemik grefti ile doldurulur. Buna sinüs lifting uygulaması denir.

Dr. Engin UTKAN

Kemik miktarı yetersiz olan hastalarda sinüs lifting işlemi yapıldıktan sonra aynı seansta implant uygulanamaz. Belli bir süre bekledikten sonra uygulamaya başlanır. Ancak implantı destekleyecek kadar kemik varsa; bu durumda hem sinüs lifting hem de implant uygulaması tek seansta yapılabilmektedir. Kemik grefti uygulaması ise genel olarak kemik yetersizliği olan bölgelerde yapılır. Ancak bu işlemde detaylı ve hassas değerlendirme yapılarak, doğru endikasyon ile doğru bir cerrahi uygulamak gerekir.

Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.