BONDİNG
DİŞ
UYGULAMASI

BONDING

ESTETİK DİŞ KLİNİĞİ
BONDİNG LAMİNA İNLAY & ONLAY

Bazı laminalar (kompozit), beyaz dolgular için kullanılan aynı malzeme kullanılarak doğrudan diş üzerine yapılır. Diş yüzeyi hafif bir asitle pürüzlendirilir. Daha sonra dişler düzgün görünene kadar katmanlar halinde beyaz dolgu malzemesi uygulanır. Bonding uygulaması adı ile bilinen kompozit laminalar tek seansta estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen bireyler için bir diğer ve hızlı seçenektir. Ancak doktorunuz porselen ve kompozit laminalar arasında sizin isteğini tam karşılaması adına muayene sonrasında tavsiyede bulunur.

Dr. Engin UTKAN
Nişantaşı Estetik Diş Kliniği

İnlay & Onlay

Dişlerde fazlaca madde kaybı olup, büyük bir dolgu yapılması gerektiği durumlarda Porselen İnlay ve Onlay yapımı önerilmektedir. Bu uygulama ile dişin ömrü daha uzun olmaktadır.

Laminanın avantajları nelerdir?
  • Laminalar dişlerin doğal ve sağlıklı görünmesini sağlar. Çok ince oldukları ve özel bir simanla (süper yapıştırıcı gibi) yerinde tutuldukları için dişin üzerinde fazla preperasyon gerekmez. Bu nedenle konservatif bir uygulamadır.

  • Laminalar görünümünüzü büyük ölçüde iyileştirebilir. Kusurları gizlerler ve doğal dişinizden çok az doku kaybedersiniz bazen ise hiç doku kaldırmaya gerek bile kalmayabilir.

  • Laminalar ayrıca dişleri daha fazla hasardan korur. Diş yüzeyi ağızdaki asit tarafından çözülebilir (genellikle belirli yiyecek ve içeceklerin çok sık tüketilmesinden dolayı). Bu durum, dişleri sıcağa ve soğuğa karşı çok hassas hale getirebilir. Bu durumda laminalar dişleri koruyabilir. Dişte fazla madde kaybı yoksa, dişin görünümünü iyileştirmek için lamina genellikle kurondan daha iyi bir seçenektir.
Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Gülüş Tasarımı hakkında merak ettikleriniz

Halk arasında “Hollywood gülüş tasarımı” olarak da anılan gülüş tasarımı, diş ve diş eti uyumlandırılması ve pozitif gülüş hattını sağlayarak  hastanın ihtiyaçları ve yüz şekline göre doğal ve estetik bir görünüme kavuşturulmasını  yöntemidir.

Gülüş tasarım tedavisi yapılacak işlemlere göre değişmekle veneer uygulamaları yapılacaksa  10 günlük bir süreçte yaklaşık 4 seansta tamamlanır.

Gülüş tasarımı kalıcıdır.  Ancak kalıcılığın süresini  hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi ve kontrollerini ihmal etmemesiyle doğru orantılıdır.

Tedavi genellikle ortodonti, cerrahi, protez ve dişeti uygulamalarının tek başına veya birlikte planlanmasıyla multidisipliner yaklaşımlarla gerçekleştirilir.

Gülüş tasarımı uygulaması diş ve diş etinde görülen şekil ve biçim bozukluğu, orantısızlık ve diş renklenmeleri sorunlarında kullanılır.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.