REJENERATİF
ENDODONTİ

Rejeneratif endodonti, günümüzde diş hekimliğinde en heyecan verici gelişmelerden biridir. Erken dönemde nekrotize olan kök ucu kapanmamış bir daimi dişin dentin kalınlığını arttırıp kök ucunda kapanma sağlamak amacı ile uygulanır. 

ENDODONTİ

REJENERATİF
ENDODONTİ TEDAVİSİ

Rejeneratif endodonti, günümüzde diş hekimliğinde en heyecan verici gelişmelerden biridir. Rejeneratif endodonti, kök kanallarını sağlıklı bir duruma getirmek için doku mühendisliği kavramını kullanır, böylece kök ve çevresindeki dokunun sürekli gelişimine izin verir. Rejeneratif endodontik tedavi, erken dönemde nekrotize olan kök ucu kapanmamış bir daimi dişin dentik kalınlığını arttırıp kök ucunda kapanma sağlamak amacı ile uygulanır. Fonksiyonel bir pulpa-dentin kompleksinin rejenerasyonundaki bu gelişmeler, endodontik tedavinin nihai hedefi olan doğal diş yapısını koruma çabaları üzerinde umut verici bir etkiye sahiptir.

Dr. Engin UTKAN

Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.