DİŞ
BEYAZLATMA
BLEACHING

BLEACHING

DİŞ BEYAZLATMA
BLEACHING BLEACHING

Diş Beyazlatma Prosedürü neleri içerir?
Üründeki aktif bileşen normalde hidrojen peroksit veya karbamid peroksittir, bu ya doğrudan diş hekimi (ofis tipi beyazlatma) ya da hastanın kendisi tarafından (evde beyazlatma) uygulanır. Aktif bileşen parçalandıkça oksijen diş minesine girer ve diş rengi daha açık hale gelir. Maksimum beyazlık sonucunu elde etmek için bir tedavi süreci boyunca her ikisinin kombinasyonunu öneririz.
Ofis tipi beyazlatma 15x3 dk prosedürü ile tek ya da bir hafta ara ile iki seans olarak uygulanabilir. Sonrasında ev tipi beyazlatma ile beyazlığın süresini uzatmak isteyen vakalarda ölçü alınarak evde takabileceği bayazlatma plakları hazırlanır.

Dr. Engin UTKAN

Diş Beyazlatma (Bleaching) hakkında merak ettikleriniz.

Hayır. Çoğu dişin sarımsı bir rengi vardır, bazıları daha bejdir – çok azı aslında “beyaz”dır. Dişler ayrıca yaşla birlikte koyulaşır ve çay, kahve ve renkli yiyecek ve içeceklere günlük olarak maruz kalma sonucu yüzeyi lekelenebilir. Bazı kişilerde, bazı antibiyotiklerin neden olabileceği iç lekelenmeler veya dişlerde leke tutan küçük çatlaklar da olabilir.

Diş Beyazlatma dişlerin rengini açmak için oldukça etkili ancak çok basit bir yöntem olabilir.

Beyazlatma yalnızca mevcut diş renginizi açabilir – yani renk tonu değişikliği için başka bir seçenektir. Sadece doğal dişlerde işe yarar. Herhangi bir “porselen ya da kompozit” diş üzerinde renk değişimi sağlamaz.

Diş hekiminiz tarafından verilen talimatları takip etmek ve önerilen herhangi bir takip randevusuna katılmanızı sağlamak çok önemlidir. Kırmızı şarap, kahve ve sigara gibi bazı gıda maddelerinden kaçınmak önemlidir.

Tedavi sonuçları dişlerin orijinal rengine göre değişiklik gösterebilir. Dişler zamanla biraz koyulaşma eğiliminde olacaktır. Etki, bazen daha uzun sürebilmesine rağmen, yaklaşık bir ila iki yıl sürer. Bazı insanlar tedaviden sonraki ilk birkaç gün dişlerinin hassas olduğunu fark edebilir, ancak bu kısa bir süre sonra geçer. Diş hekiminiz gerekirse bunu hızla azaltacak jeller uygulayabilir.

Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.