HOLLYWOOD
SMILE

SMILE

HOLLYWOOD
SMILE SMILE DESIGN

Hollywood Smile, gülümsemenizin tamamen yenilenmesidir. Yani her iki çenenin lamina, estetik kronlar (kaplama) ve gerekirse implantlar kullanılarak protetik baştan tasarlanmasıdır. Hollywood Smile, diş kronlarının tüm dişlere veya en azından her iki çenede görünen tüm dişlere, yani küçük azılara kadar ve dahil olmak üzere yerleştirilmesini içerir.

Dr. Engin UTKAN

Hollywood Smile & Gülüş Tasarımı nedir?

Halk arasında “Hollywood gülüş tasarımı” olarak da anılan gülüş tasarımı, diş ve diş eti uyumlandırılması ve pozitif gülüş hattını sağlayarak  hastanın ihtiyaçları ve yüz şekline göre doğal ve estetik bir görünüme kavuşturulmasını  yöntemidir.

Gülüş tasarım tedavisi yapılacak işlemlere göre değişmekle veneer uygulamaları yapılacaksa  10 günlük bir süreçte yaklaşık 4 seansta tamamlanır.

Gülüş tasarımı kalıcıdır.  Ancak kalıcılığın süresini  hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi ve kontrollerini ihmal etmemesiyle doğru orantılıdır.

Tedavi genellikle ortodonti, cerrahi, protez ve dişeti uygulamalarının tek başına veya birlikte planlanmasıyla multidisipliner yaklaşımlarla gerçekleştirilir.

Gülüş tasarımı uygulaması diş ve diş etinde görülen şekil ve biçim bozukluğu, orantısızlık ve diş renklenmeleri sorunlarında kullanılır.

Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.