Pedodonti &
Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti, çocukların dişlerinin bakımıyla ilgilenen diş hekimliği alanıdır. Uygun beslenme, florür kullanımı ve ağız hijyeni uygulamalarını içeren önleme yöntemleri ile birlikte kapsamlı ve düzenli bir kontrol gerekir.

PEDODONTİ

Fissür Örtücü &
Flor Uygulaması

Fissür örtücü, flor uygulaması, süt dişlerinin dolgu ve kanal tedavilerinin yapılması, karma dişlenme döneminde diş sürmesinin takibi pedodontinin alanına dahil olan tedavilerdir. Erken yaşta kontrollerin yapılması ve varsa sorunların erken dönemde çözümü çok önemlidir. Süt dişlerinin her biri altındaki daimi dişin yerini koruyan birer yer tutucudur. Bu nedenle bu dişlerin kaybı ya da dişlerde madde kaybı ileri dönemde sağlıklı ve düzgü dizilmiş dişlerden oluşan ideal bir okluzyon sağlanabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Dr. Engin UTKAN

Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.