20 Yaş Diş
Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi | 20 Yaş Diş Çekimi

20 Yaş Dişleri kimi zaman çene kemiğinde sürebilmek için yereli yere sahip olamayıp çene kemiği içerisinde gömülü olarak kalmaktadır.

20 YAŞ DİŞİ

20 Yaş Diş Cerrahisi

20 yaş dişleri kimi zaman çene kemiğinde sürebilmek için yeterli yere sahip olamayıp çene kemiği içerisinde gömülü olarak kalmaktadır. Bazen de pozisyon olarak sürme pozisyonunda değil yatay ya da açılı olarak bulunmaktadır. Gömülü dişler ağrı ve enfeksiyon gibi herhangi bir olumsuz semptom vermediği sürece çekilmeyip muayenelerde izlenebilir. Ancak ağrı ve enfeksiyona neden olduğunda ya da ortodontik endikasyon varsa çekimi gerekir. Bu dişlerin çekiminde özellikle alt çenede sinir ile olan komşuluğunun değerlendirilmesi gerekmektedir.

Dr. Engin UTKAN

Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.