Periodontoloji
Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi

Pembe Estetik & Diş Eti Estetiği

Estetik açıdan dişlerin kendisi kadar sağlıklı dişeti dokusu ve görselliği de önemlidir. Dişlerimiz ne kadar güzel olursa olsun, diş etlerindeki sağlıksız bir durum veya estetik bir problem her zaman olumsuz bir görüntü oluşturacaktır.

PERIO

Pembe Estetik
Diş Eti Estetiği

En sık görülen problem diş eti iltihabına bağlı dişeti kanaması, şişmesi, morarması ve parlak diş etleridir. Hekim tarafından doğru tedavi uygulandıktan sonra hasta ağız hijyenine dikkat ederse problem kolaylıkla çözülebilir.

Dr. Engin UTKAN

Estetik diş hekimliği uygulamaları öncesinde diş eti estetiği mutlaka değerlendirilmeli ve planlamada bu husus da yer almalıdır.

- Utkan Clinic | Nişantaşı Estetik Diş Kliniği -

DİŞ ETİ KANAMASI

Sağlıklı diş etleri sıkı ve soluk pembe renktedir ve dişlerin etrafına sıkıca temastadır.

Plak, diş taşı gibi mikroorganizma barındıran yapıların dişlerin üzerinde bulunması gingivitis olarak bilinen dişeti iltihabına yol açar.

Gingivitisin belirti ve semptomları: Ödemli ve kanamalı diş etleri.

Gingivitisin tedavisi oldukça kolaydır. Problem büyümeden müdehale etmek çok önemlidir. Diş temizliği ve oral hijyen eğitimi ile dişeti kanaması kolayca geçer. Ancak müdehale edilmede geç kalınırsa daha ileri periodontal hastalıkların oluşması kaçınılmazdır.

DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ

Dişlerin etrafındaki komşu kemik dokusunda yıkım meydana gelirse bu ya cep oluşumu ya da dişeti çekilmesi ile sonuçlanır. Bu durum ileri periodontal tedavi gerektirir. 

AĞIZ KOKUSU

Halitosis

Halitosis olarak da adlandırılan ağız kokusu sosyal olarak hayatımızı etkilemektedir ve bazı durumlarda endişeye bile neden olabilir. Mağaza raflarının ağız kokusuyla savaşmak için tasarlanmış sakız, nane, gargara ve diğer ürünlerle dolu olduğunu görmüşsünüzdür. Ancak bu ürünlerin çoğu, sorunun nedenini ele almadıkları için yalnızca geçici önlemlerdir.

Bazı yiyecekler, sağlık koşulları ve alışkanlıklar ağız kokusunun nedenleri arasındadır. Çoğu durumda, tutarlı uygun ağız hijyeni ile ağız kokusunu iyileştirebilirsiniz. Basit kişisel bakım teknikleri sorunu çözmezse, daha ciddi bir durumun ağız kokusuna neden olmadığından emin olmak için diş hekiminize veya doktorunuza danışın.

PERİODONTOLOJİ & DİŞ ETİ HASTALIKLARI VE TEDAVİSİ hakkında merak ettikleriniz

Kooperayon problemi olan çocuk ya da yetişkin hastaların cerrahi tedavileri genel aneztezi ya da sedasyon altında yapılabilmektedir.

Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.