PORSELEN
LAMİNA
KAPLAMA

Porselen laminalar estetik özelliklerinin yanı sıra son derece dayanıklı, uzun ömürlü ve güçlüdür. Bu durumda doğal dişinizdeki küçük sorunları ortadan kaldırmak için ideal bir uygulamadır.

LAMİNA
LAMİNA

ESTETİK DİŞ KLİNİĞİ
PORSELEN LAMİNA VENEER

Gülüş tasarımı tedavileri kapsamında yapılan tedavilerden biri olan Porselen laminalar, estetik özelliklerinin yanı sıra son derece dayanıklı, uzun ömürlü ve güçlüdür. Bu durumda doğal dişinizdeki küçük sorunları ortadan kaldırmak için ideal bir uygulamadır. Ağırlıklı olarak ön bölgedeki dişlerin restorasyonu için kullanılırlar ancak son yıllarda arka bölgelerde de kullanılmaya başlanmıştır.

Dr. Engin UTKAN

Veneer | Yaprak Porselen

Veneer, takma tırnağın bir tırnağa oturması gibi, dişin ön yüzeyine oturacak şekilde yapılmış ince bir porselen tabakasıdır. Bazen Porselen yerine doğal renkli bir ‘kompozit’ malzeme kullanılır. Buna Bonding uygulaması da denilmektedir. Bu, dişin çürüme veya kaza sonucu hasar görmüş olabileceği veya herhangi bir nedenle renginin çok bozulmuş olabileceği için yapılır.

Hollywood Gülüşü” adı verilen kahkahalarda başrolde her zaman laminate veneerler yer alır.

Nişantaşı Estetik Diş Hekimi

Dt. Engin UTKAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.

Cerrahiye alanında geniş tecrübesi ile modern tıbbın sağladığı son teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak tedavi yöntemleri uygulayan Utkan, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Gülüş Tasarımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Dt.Utkan iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca bilmektedir.

Porselen Lamina Kaplamalar hakkında merak ettikleriniz

Porselen Laminalar, dişlerin doğal ve sağlıklı görünmesini sağlar. Çok ince oldukları ve özel bir simanla (süper yapıştırıcı gibi) yerinde tutuldukları için dişin üzerinde fazla preperasyon gerekmez. Bu nedenle konservatif bir uygulamadır.

Laminalar görünümünüzü büyük ölçüde iyileştirebilir. Kusurları gizlerler ve doğal dişinizden çok az doku kaybedersiniz bazen ise hiç doku kaldırmaya gerek bile kalmayabilir.

Laminalar ayrıca dişleri daha fazla hasardan korur. Diş yüzeyi ağızdaki asit tarafından çözülebilir (genellikle belirli yiyecek ve içeceklerin çok sık tüketilmesinden dolayı). Bu durum, dişleri sıcağa ve soğuğa karşı çok hassas hale getirebilir. Bu durumda laminalar dişleri koruyabilir. Dişte fazla madde kaybı yoksa, dişin görünümünü iyileştirmek için lamina genellikle kurondan daha iyi bir seçenektir.

Bize Ulaşın

Utkan CLINIC
Dental Aesthetıcs

Bilgi almak istediğiniz tedavi ile ilgili seçimlerinizi yaparak formu onaylayın. Gülüş danışmanınız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.